Instalacje sygnalizacji włamań

Zadaniem sygnalizacji włamania jest wykrywanie naruszenia chronionej przestrzeni przez nieupoważnione osoby. Zdarzenie takie jest sygnalizowane poprzez zainstalowaną sygnalizację włamań. Dzieje się to poprzez uruchomienie sygnalizatorów dźwiękowych lub optycznych, bądź przez przekazanie sygnału alarmowego do osób chroniących obiekt.

Projektowanie systemów

Projektowanie systemów sygnalizacji włamania skierowane jest na zabezpieczenie obiektu przed różnymi metodami przestępczymi, z uwzględnieniem istniejących już na obiekcie zabezpieczeń mechanicznych. Posiadamy szerokie doświadczenie i wiedzę dotyczącą danych technicznych urządzeń używanych do ochrony mienia, życia i zdrowia ludzkiego.
Projektując system sygnalizacji włamań wykonujemy m.in. następujące czynności:

  • uzgadniamy z inwestorem co należy chronić z ewentualnym podziałem obiektu na strefy ochrony;
  • ustalamy rodzaj zagrożeń dla obiektu i kierunki ewentualnego ich pochodzenia;
  • ustalamy, kto i w jakim czasie podejmie interwencję w przypadku zagrożenia;
  • opracowujemy wstępny projekt systemu sygnalizacji włamania i napadu ze szczególnym uwzględnieniem przepisów obowiązujących w branży zabezpieczeń;
  • w przypadku dużych obiektów uzgadniamy opracowania techniczno-ekonomiczne ze służbami ochrony, policją, służbą pożarową oraz innymi instytucjami, jeżeli jest to konieczne na etapie projektowania.

Podstawą do zaprojektowania systemu jest przygotowanie tabeli zagrożeń dla poszczególnych stref - na podstawie tak zebranych informacji można sprecyzować wymagania stawiane dla projektowanego systemu.

Wykonawstwo systemów

W czasie montażu sygnalizacji włamań tworzymy sensowny i spójny logicznie schemat numerowania kabli, punktów rozdzielczych i czujek, dla ich łatwej identyfikacji. Schemat ten oparty jest na konfiguracji samej sieci alarmowej, a nie na konstrukcji budynku, w którym ta sieć się znajduje. Z uwagi, iż w nawet najlepiej zaprojektowanym systemie często zdarza się konieczność dokonania pewnych zmian na etapie jego instalacji, autora projektu dokonuje nadzoru nad jego realizacją.

Konserwacja

Każde urządzenie elektroniczne będące elementem systemu alarmowego na skutek upływu czasu może działać nieprawidłowo. Aby można dokładnie ocenić poprawność działania poszczególnych elementów systemu, konieczna jest jego stała konserwacja. Konserwacja instalowanych przez nas systemów odbywa się na zasadzie stałej umowa na tą usługę. Okresy kontroli działania systemu alarmowego, zależą od klasy systemu alarmowego i określone zostały w PN-93 E-08390/14.
Każdy system alarmowy powinien być wyposażony w Rejestr Zdarzeń, Konserwacji i Obsługi Awaryjnej Systemu Alarmowego. Pozwala on obiektywnie i jednoznacznie określić odpowiedzialność użytkownika oraz konserwatora w przypadku niezadziałania systemu podczas włamania lub napadu.

Serwis systemów

Odbywa się na zasadzie zlecenie klienta i może mieć on charakter:

  • Gwarancyjny
  • Pogwarancyjny